دوشنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۶
آخرین اخبار
خانه / باغ موزه قصر / سمینار و نمایشگاه «تهران، آینه ایران» در باغ موزه قصر

سمینار و نمایشگاه «تهران، آینه ایران» در باغ موزه قصر

حسین هوشیار مدیر باغ موزه قصر از افتتاح  نمایشگاه عکس تهران آینه ایران همزمان با سیزدهم شهریور ماه روز مردم شناسی و بزرگداشت دانشمند شهیر ایرانی ابوریحان بیرونی  خبرداد.

هوشیار گفت  این نمایشگاه با مشارکت پژوهشکده مردم شناسی و اداره کل میراث فرهنگی استان تهران در گالری هنر باغ موزه قصر برپا می شود و  بیش از ۱۵۰ تابلو عکس با موضوع آیین ها ، آداب و رسوم ، پیشه و  کسب کار و لباس های سنتی و محلی به مدت یک هفته به نمایش گذاشته می شود .

هوشیار با اظهار آنکه از موزه ها بایستی به عنوان مراکزی برای حفظ هویت و تاریخ یک شهر یا ملت بهره برد افزود تمامی برنامه های فرهنگی در باغ موزه قصر با نگاهی فرا استانی در جهت گسترش وحدت و عرق ملی برگزار می شود.

مدیر باغ موزه قصر تهران را شهری متشکل از همه اقوام ایران دانست و تصریح کرد به همین منظور نمایشگاه عکس  ” تهران آینه ایران ” به معرفی همه اقوام پرداخته است.

وی گفت: این نمایشگاه  همانند ایرانی کوچک ، همه دانستنی ها درباره اقوام مختلف را به بازدیدکنندگان ارائه می دهد

و  فرصتی مناسب را برای  بالا بردن آگاهی عمومی در مورد تنوع میراث معنوی و فرهنگی ایران به ویژه تهران قدیم فراهم می آورد .

مدیر باغ موزه قصر لزوم برپایی نمایشگاه های عکس با موضوع میراث فرهنگی را حفظ و گسترش فرهنگ ایرانی اسلامی در جامعه دانست و افزود : مقوله فرهنگ نیازمند کار مستمر و برنامه ریزی شده است که در همین راستا چشم انداز باغ موزه قصر تبدیل شدن به مکانی فرهنگی و تفریحی با پرداختن به همه سلایق و سنین است.

به گفته هوشیار  در همایش «تهران ،آیینه ایران » سخنرانان به ارایه مطالبی در خصوص تهران و روزملی مردم شناسی  خواهند پرداخت .

گفتنی است نمایشگاه عکس تهران آینه ایران از سیزدهم الی نوزدهم شهریور ماه در گالری هنر باغ موزه قصر برگذار می شود و علاقه مندان می توانند همه روزه از ساعت ۱۶ الی ۲۳ از این نمایشگاه بازدید نمایند.

همچنین همایش تهران آینه ایران چهاردهم شهریور ماه از ساعت ۱۶تا ۱۹ به مناسبت روز ملی مردم شناسی در سالن فرخی یزدی باغ موزه قصر برگزار می شود .

صدابرداران : مهندس امیر نویدی ، علیرضا نویدی

photo (1)

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

logo-samandehi